Wdrożenie omnisWMS usprawnia pracę magazynu

Klient: Lectus24

Jeden z wiodących polskich internetowych sklepów meblowych, polska marka wnętrzarska.

 

Wyzwanie

Nasz klient borykał się z wieloma problemami obsługi magazynu tj. pomyłki w wydaniach, niska wydajność pracy magazynierów, duże rozbieżności stanów magazynowych, wysokie koszty logistyczne, nieuporządkowane procesy oraz niski poziom jakości dostaw. Kolejnym problem w realizacji dostaw do klientów była kontrola logistyki i spedycji.

 

Rozwiązanie

Aplikacja omnisWMS to dedykowany system do wsparcia i obsługi magazynów. Aplikacja pozwala na pełne śledzenie partii towaru, przyspieszenie pracy i optymalizację procesów magazynowych w przedsiębiorstwie. Działanie systemu jest oparte na bezprzewodowych terminalach, które identyfikują wprowadzane informacje za pomocą kodów kreskowych. System zarządza stanami magazynowymi i lokalizacjami, weryfikuje ilości towarów na dokumentach magazynowych, optymalizuje przydział zadań dla magazynierów, wspomaga inwentaryzację, zawiera podstawowe raporty niezbędne dla pracy magazynu umożliwia wydruk etykiet i listów przewozowych oraz kontroluje przebieg obrotu magazynowego.

Obsługa systemu jest realizowana za pomocą:

Aplikacji webowej – zainstalowanej centralnie i uruchamianej lokalnie przez operatorów w przeglądarkach internetowych na komputerach klasy desktop;

Aplikacji mobilnej – zainstalowanej na dedykowanych terminalach, wyposażonych w skanery kodów kreskowych/QR, obsługiwanej przez operatorów w dowolnym miejscu magazynu;

API omnisWMS – usługi webowej za pomocą, której aplikacje zewnętrzne komunikują się z OmnisWMS.

Aplikacja omnisWMS może komunikować się z dowolnym programem zewnętrznym firmy np. z systemem ERP poprzez wykorzystanie interfejsu API.

 

Opinia klienta

„Wdrożony system omnisWMS pozwolił nam na wyeliminowanie błędów podczas kompletacji wydań oraz znacząco przyśpieszył procesy magazynowe. Implementacja specyficznych dla branży meblarskiej funkcjonalności oraz integracja z systemem ERP i TMS uprościła wiele procesów w naszej firmie”- mówi pracownik firmy Lectus.

  
  

Podsumowanie

Wdrożenie aplikacji omnisWMS pozwoliło na:

- znaczące przyśpieszenie pracy magazynu,

- optymalizację procesów magazynowych,

- bezbłędną lokalizację towarów w magazynie oraz kontrolę przebiegu obrotu magazynowego,

- minimalizację błędów towarzyszącym procesom magazynowym,

- lepszą organizację pracy i przydzielania zadań dla magazynierów,

- pełną kontrolę wykonywanych operacji magazynowych.

Przeczytaj również

Wdrożenie systemu śledzenia produkcji

Wdrożenie systemu śledzenia produkcji

Klient: Cognor HSJ

Producent wyrobów hutniczych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w działalności w branży wyrobów stalowych Grupa Cognor jest szeroko rozpoznawalna zarówno na rynku polskim, jak i europejskim.

Czytaj dalej